زمان برگزاری کنکور 99 همچنان نامعلوم

1399/04/31

آخرین جزئیات برگزاری کنکور ۹۹ 

بعد از شکسته شدن قرنطینه و بازگشت به روال قبل از کرونا، خبر های زیادی درمورد برگزاری، لغو، تعلیق آزمون کنکور سراسری 99 شنیده می شود و نقطه نظرهای متفاوتی درمورد آن اتخاذ گردید. برخی اظهار داشتند که آزمون ها طبق تاریخ مقرر انجام می شود و برخی نیز تاکید بر لغو یا تعلیق زمان برگزاری این آزمون ها داشتند. در ادامه باهم اظهار نظر ها و خبرهای مهم درمورد برگزاری کنکور99 را بررسی خواهیم کرد.

زمان برگزاری کنکور 99

به گزارش از خبر گزاری عصر ایران و به نقل از مرکز مشاوره؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طبق جلسه ای که در 21 تیر ماه داشتند، مقرر شد که آزمون های سراسری سال 99 طبق زمان مقرر برگزار شود. وی افزود: براساس تصمیم ها و نتایج بدست آمده، آزمون ها سراسری سال 99 که شامل، برگزاری آزمون دکتر، کارشناسی ارشد و سراسری می باشد، در زمان مقرر برگزار خواهد شد و تلاش است که اتفاق و مشکل ناخوشایندی در زمان برگزاری رخ ندهد. در ادامه گفتند: با تدابیری که پیش بینی شده است، کنکور در زمان مشخص برگزار خواهد شد تا داوطلبان بتوانند نتیجه زحمات خود را ببینند. 
طبق جلسه ای هم که با رییس جمهور در جلسه ستاد ملی مباره کرونا در 21 تیر ماه برگزار شد، تصمیم گیری هایی در خصوص مسائل بهداشتی و پروتکل ها برعهده ی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذاشته شد.
جناب غلامی تاکید کردند: به گونه ای برنامه ریزی و اقدام خواهیم کرد که برگزاری کنکور، بهداشت و سلامت داوطلبان به خوبی تامین شود و برگزاری آزمون و حضور داوطلبان به شیوه ای کاملا استاندارد انجام گردد.

نامه وزیر بهداشت درباره ی برگزاری کنکور سال 99 

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از مرکز مشاوره؛ سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش های پزشکی در نامه ای به علیرضا رئیسی معاون خود گفتند، برگزاری کنکور 99 با رعایت کامل دستورالعمل ها، فاصله گذاری اجتماعی، پروتکل های بهداشتی به منظور مراقبت و سلامت داوطلبان، تاکید نمودند.

برگزاری آزمون کنکور 99

لغو برگزاری آزمون دکتری و کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹

به نقل از سازمان سنجش و آموزش کشور، آزمون دکتری و ارشد سال 99 لغو گردید و برگزاری آن به تاریخی دیگری موکول شد. در این اطلاعیه آمده است:
"به اطلاع کلیه داوطلبان کنکور می رسانیم باتوجه به تصمیمات اتخاذ شده تاریخ و زمان برگزاری آزمون های دکتر و کارشناسی ارشد ناپیوسته تغییر کرد. بدیهی است که تاریخ و زمان برگزاری جدید آزمون های فوق، پس از اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شما داوطلبان گرامی اطلاع رسانی خواهد شد."
وزیر علوم در خصوص لغو آزمون های دکترا و کارشناسی ارشد گفتند:
"اگر به هر علتی حق ورود به دانشگاه از دواطلبان ضایع گردد، وزارت علوم نمی تواند مسئولیت آن را بر عهده بگیرد"

تکلیف زمان برگزاری کنکورهای ۹۹ به زودی مشخص می‌شود

سخنگوی سازمان آموزش کشور گفتند: به زودی تکلیف زمان برگزاری آزمون های سراسری سال 99، دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی کشور مشخص می شود.
به گزارش خبرگزاری ایرنا و به نقل از مرکز مشاوره؛ طبق اظهار فاطمه زرین: این سازمان در هر شرایطی تابع تصمیمان ستاد ملی مقابله با کرونا می باشد و هنوز تصمیم قطعی در خصوص زمان برگزاری آزمون های سال 99 اتخاذ نشده است.

توضیحات معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری آزمون‌ها

طبق گفته معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: در حال حاضر هیچ نقطه نظرات کارشناسی، رصد نظرات داوطلبان، توجه به سلامت مردم و در نهایت بحث های فنی به صورت دقیق در حال بررسی می باشد و به طوری تصمیم نهایی درباره ی برگزاری کنکور و سایر آزمون ها اعلام خواهد شد.
طبق اظهار علی اکبر حق دوست: کنکور و امتحانات کشوری موضوعی چند وجهی است و باید از تمام زوایا به طور دقیق ارزیابی شود و به سادگی نمی توان در مورد آن تصمیم گیری نمود. در ادامه گفتند: موضوع سلامت داوطلبان و مجریان برگزاری آزمون بسیار مهم می باشد و باید حتما به دقت بررسی گردد. در عین حال آرامش جامعه و مطالبات عموم مردم نیز در کنار بحث های تکنیکال حائزه اهمیت می باشد.
طبق گفته حقدوست: براساس بحث های گسترده و سناریو های مختلف قابل تصور، لازم می باشد که با تفاهیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمان سنجش کشور، تصمیم گیری نهایی در ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود، به محض نهایی شدن قطعا به داوطلبان اعلام خواهد شد تا مردم در کوتاه ترین زمان ممکن در جریان موضوع قرار بگیرند.
طبق تاکید وی: صحبت هایی که تاکنون انجام شده است، بیشتر بحث های فنی و تحلیل های فردی می باشد جمع بندی نهایی براساس پیشنهادات کارشناسی شده، توسط سخنگویان رسمی اعلام می گردد. 
طبق تدابیر انجام شده و اعلام وزارت خانه های مربوطه، آزمون دکتری و کارشناسی ارشد لغو گردد. زمان برگزاری آزمون سراسری 99، طبق اعلام قبل، روز های 30 و 31 مرداد می باشد ولی هنوز تصمیم بر نهایی بود این تاریخ و برگزاری آزمون اعلام نشده است.

کنکور 99

شما برای مشاوره می توانید با تیم مرکز مشاوره تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از صفحات زیر نیز دیدن کنید:

منابع درسی کنکور 99 اعلام شد
انواع سهمیه ها در کنکور سراسری
حفظ تمرکز در آزمون کنکور 

پرسش و پاسخ