شروع ثبت نام و آزمون کارشناسی ارشد 99

1398/08/19

ثبت نام کارشناسی ارشد 99

آزمون کارشناسی ارشد سال 99 برای داوطلبان تحصیل دوره ی تحصیلات تکمیلی کارشناسی ناپیوسته ی ارشد می باشد که توسط سازمان سنجش کشور برگزار می شود. این آزمون پلی است برای دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی تا بتوانند وارد مقطع ارشد در یکی از دانشگاه های سراسر کشور بشوند. در ادامه به اخبار آزمون کارشناسی ارشد 99، زمان ثبت نام و برگزاری این آزمون می پردازیم.

آزمون کارشناسی ارشد 99

آزمون کارشناسی ارشد، یک آزمون رسمی و عمومی است که برای تمام افراد داوطلب که تمایل دارند تا از مقطع کارشناسی به مقطع کارشناسی ارشد راه یابند، در طی یک جلسه ی 4 ساعته برگزار می شود. این آزمون مختص داوطلبان مقطع کارشناسی می باشد که موفق شده اند تا از این مقطع فارغ التحصیل شوند. 
متقاضیانی که قصد دارند تا در رشته محل های کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری در دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد شرکت کنند، لازم است تا با مراجعه به سازمان سنجش در این آزمون ثبت نام نمایند. 

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1399

کلیه ی موسسات و دانشگاه های آموزشی شامل دانشگاه های دولتی، پردیس خودگردان، دانشگاه های آزاد و پیام نور از طریق آزمون کارشناسی ارشد که توسط سازمان آموزش و سنجش کشور برگزار می شود، می توانند دانشجو جذب کنند. 
زمان آزمون کارشناسی ارشد سال 99 هنوز توسط سازمان سنجش معین نشده است. اگر نگاهی به زمان ثبت نام این آزمون در سالهای گذشته بیندازیم :

  • برای آزمون ارشد 1398: زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته از 16 تا 25 آذرماه می باشد.
  • برای آزمون ارشد 1397: زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته از 16 تا 22 آذرماه می باشد.
  • برای آزمون ارشد 1396: زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته از 1 تا 7 دی ماه می باشد.

با توجه به زمان بندی های ارائه شده در سال های گذشته، می توان زمان ثبت نام آزمون ارشد 99 را در تاریخ  16 آذرماه پیش بینی نمود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 99

از مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 99 می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • عکس تمام رخ که در طول سال جاری گرفته شده باشد. ( سایز های 3 در 4 یا 6 در 4 )
  • اسکن عکس با پسوند jpg و حداکثر حجم هفتاد کیلوبایت
  • سریال کارت اعتباری ثبت نام : که این شماره سریال یک عدد 12 رقمی می باشد و شما باید آن را مستقیما از سایت سازمان سنجش تهیه نمایید.
  • مدارک شناسایی شامل کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت معتبر و با اقامت

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 99

داوطلبان با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 99 می توانند به خوبی خود را محک بزنند و از شانس خود برای بهره مندی از تحصیلات تکمیلی استفاده نمایند.در نهایت متناسب با نمرات کسب شده، با اعلان نتایج کنکور توسط سازمان سنجش، داوطلبان می توانند در دانشگاه های سراسر کشور در رشته ی مورد نظر خود ثبت نام کنند.
زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 1399 هنوز معین نشده است و باید منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ارشد این سال از طریق سایت Sanjesh.org باشیم.

با مشاهده ی زمان های ثبت نام این آزمون در سال های گذشته می توان گفت:

  • برای آزمون ارشد 1398: زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در 5 تا 6 اردیبهشت ماه می باشد.
  • برای آزمون ارشد 1397: زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در 6 و 7 اردیبهشت ماه می باشد.
  • برای آزمون ارشد 1396: زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در 7 و 8 اردیبهشت ماه می باشد.

با توجه به زمان بندی های ارائه شده در سال های گذشته، می توان زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 99 را در تاریخ  5 الی 8 اردیبهشت ماه پیش بینی نمود. 

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 99

پرسش و پاسخ