آخرین جزئیات تکمیل ظرفیت مقاطع ارشد و دکترای96 دانشگاه آزاد

1396/07/10

 

جهت کسب اطلاعات در مورد

تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

 امیررضا شاهانی رئیس مرکز و سنجش دانشگاه آزاد در نشست خبری که امروز  برگزار شد در خصوص آخرین جزئیات تکمیل ظرفیت مقاطع ارشد و دکترا ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متقاضیان می‌توانند از امروز دوشنبه ۱۰ مهر با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی پس از مطالعه دفترچه راهنما و تهیه کارت اعتباری نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند که این امکان تا ساعت 24 روز جمعه 14 مهر 96 ادامه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به درخواست تعداد زیادی از متقاضیان ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته امکان ثبت‌نام در تعدادی از این رشته‌ها در واحدهای دانشگاهی خارج از استان تهران که ظرفیت ثبت‌نام آنها تکمیل شده، فراهم شده است.

رئیس مرکز و سنجش دانشگاه آزاد افزود: امکان ثبت‌نام در سایر رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته که تاکنون ظرفیت ثبت‌نام آنان تکمیل نشده است، وجود دارد.

شاهانی تصریح کرد: امکان ثبت‌نام در سایر رشته محل‌های خارج از لیست اعلام شده در این نیمسال فراهم نیست و در خصوص شرایط ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در نیمسال دوم 96,97 اطلاع‌رسانی می شود.

وی افزود: ظرفیت برخی رشته محل‌های دانشگاه آزاد تکمیل و این رشته‌ها از لیست رشته های اعلامی برای تکمیل ظرفیت خارج شده اند.

رئیس مرکز و سنجش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: نتایج تکمیل ظرفیت مقطع ارشد و دکتری این دانشگاه یکشنبه 16 مهر ماه سال جاری اعلام خواهد شد؛ حدود 2 هزار و 100 نفر در مرحله تکمیل ظرفیت مقطع دکتری پذیرفته می‌شوند.

وی در ادامه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکترا را طبق قانون سنجش و پذیرش مجلس اعلام و عنوان کرد: در جلسه روز چهارشنبه پنجم مهر ماه که با سرپرست وزارت علوم برگزار شد، مجوز آن از سوی این وزارتخانه صادر شد؛ داوطلبان در مقطع دکترا نیز می‌توانند در 20 رشته محل و در مقطع کارشناسی ارشد در 100 رشته محل ثبت نام تکمیل ظرفیت خود را کامل کنند.

پرسش و پاسخ