ثبت نام هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه دهم

1396/07/01

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات در مورد

ثبت نام هدایت تحصیلی

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

 

 

ثبت نام هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه دهم

 

 

علی اصغر ایزدی رئیس اداره مشاوره وزارت آموزش و پرورش در مورد روند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان اظهار کرد: امسال با توجه به شیوه‌نامه‌ای که آموزش و پرورش داده بود کار هدایت تحصیلی با کمترین مشکل انجام شد و تا اواسط این هفته 800 هزار ثبت‌نام پایه دهم انجام شد.

 

وی افزود: تعدادی از دانش‌آموزان شهریور ماه امتحان مجدد دادند تا بر اساس نمرات شهریور ماه انتخاب رشته داشته باشند و پس از اعلام نتایج امتحانات این کار انجام شد.

 

رئیس اداره مشاوره وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بهترین انتخاب رشته در شرایطی انجام می‌شود که دانش‌آموزان متناسب با علاقه‌مندی رشته‌ای را برای ادامه تحصیل در نظر بگیرند اما گاهی شاهد این مسئله هستیم که دانش‌آموزان متاثر از شرایط جامعه و طبع اجتماعی به رشته‌ای مانند علوم تجربی گرایش پیدا می‌کنند.

 

ایزدی  گفت: در شرایطی که دانش‌آموزان بدون توجه به علاقه و استعداد خود انتخاب رشته دارند معمولا در سال‌های بعد با تغییر رشته مواجه می‌شوند و حتی شاهد بودیم تعدادی از دانش آموزان که تمایل زیادی به تجربی داشتند در سال بعد خواهان تحصیل در رشته‌های مهارتی شدند و این کار دشوار خواهد بود.

 

وی بیان کرد: در نظر داریم تا با برنامه‌ریزی مناسب، دانش‌آموزان در پایه نهم به پختگی لازم و شناخت کافی از شرایط تحصیلی خود برسند و بحث هدایت تحصیلی را با آگاهی و آزادی کامل انجام دهند.

پرسش و پاسخ