مدارک لازم و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور در برخی از دانشگاه های کشور

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات در مورد

مدارک و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

 

مدارک لازم و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور در برخی از دانشگاه های کشور

 

بنابر اعلام دانشگاه پیام نور، تصویر صفحه اول و سوم شناسنامه و پشت و روی کارت ملی، عکس 4×3 با زمینه روشن، مدرک دیپلم متوسطه، مدرک پیش دانشگاهی، ارائه رسید پستی تائیدیه دیپلم و پیش دانشگاهی، ارائه مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه ، مدارک لازم جهت ثبت نام در این دانشگاه است.

برای تسریع در ثبت نام توصیه می شود، تصویر مدارک با فرمjpg یا jpeg و حجم هر تصویر حداکثر 250 کیلوبایت آماده شود تا در هنگام ثبت نام در سامانه آموزشی (گلستان) به آدرس اینترنتی

 (www .reg.pnu.ac.ir) بارگزاری شود.

تاریخ ثبت نام غیرحضوری و انتخاب واحد پذیرفته شدگان از طریق سایت پیام نور بزودی اعلام می شود.

 

** اخلاق مهندسی نیازمند بومی سازی است

مدیر گروه معارف دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: اخلاق مهندسی سابقه ای بین رشته ای دارد و هر چند باید از تجربه دیگر کشورها در این زمینه استفاده کنیم، نیازمند بومی سازی آن هستیم.

به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ حجت الاسلام رضا حاجی ابراهیم در کارگاه بین المللی اخلاق مهندسی در این دانشگاه گفت: از منظر تعالیم دینی و شیعی اصول اخلاقیات اموری است که فهم آنها لازم به تقید به دین خاصی نیست و حسن و قبح اعمال و افعال ذاتی است.

وی افزود: بنابراین توجه به اخلاق لزوما در گرو دیندار بودن نیست اما دین پایه های اخلاقی زیستن را تحکیم می کند.

حاجی ابراهیم گفت: جهان مدرن و گسترش تخصص در حوزه های مختلف ایجاب می کند جدا از اخلاق حرفه ای، شاخه های مختلفی از اخلاق؛ از جمله در امور مهندسی طرح شود.

حاجی ابراهیم تصریح کرد: اخلاق مهندسی سابقه ای بین رشته ای دارد و هر چند باید از تجربه دیگر کشورها در این زمینه استفاده کنیم، نیازمند بومی سازی آن هستیم.

بهنام تائبی از اساتید دانشگاه صنعتی دلفت(delft ) هلند نیز که از مدعوان این کارگاه است، با بیان این که در بسیاری تصمیم های مهندسی با مسائل اخلاقی روبرو هستیم، اخلاق را به معنی تامل، تعمق و تفکر در مورد رفتار درست یا غلط دانست.

وی ادامه داد: در بعضی موارد با دوگانه اخلاقی روبرو هستیم که هیچ یک از راه حل ها درست نیست یا ارزش ها و هنجارهای اخلاقی یک گروه با ارزش های اخلاقی گروه دیگر تناقض دارد و به طور کلی در این شرایط تصمیم دشواری باید گرفته شود.

وی پاره ای مشکلات اخلاقی را در یک حوزه مهندسی یعنی مهندسی عمران برشمرد و گفت: اختلاس های مالی، اشتباهات ساخت و ساز، استقلال محققان، پروژه های بزرگ زیرساختی، توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست از جمله این مشکلات است.

تائبی ادامه داد: ارزش های اخلاقی نُرم ها یا هنجارها را تعیین می کنند و استانداردها برگرفته از نرم ها هستند.

تائبی خاطر نشان کرد: ایمنی، رفاه، سلامت، توسعه پایدار، حفظ حریم خصوصی، شفافیت از جمله این ارزش ها است.

وی گفت: اخلاق مهندسی در همه کشورها مهم است، با آن که تفاوت هایی وجود دارد ولی موضوعات مشابه نیز بین کشورها کم نیستند و می توانیم از یکدیگر یاد بگیریم.

 

** ساماندهی فضای اطراف دانشگاه خوارزمی در کرج

فضای فرهنگی اطراف دانشگاه خوارزمی در کرج با همکاری دانشگاه و شورای شهر کرج ساماندهی می شود.

به نقل از دانشگاه خوارزمی، به دعوت محمد علی سبحان اللهی، رئیس دانشگاه خوارزمی، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کرج در دانشگاه خوارزمی حضور یافتند و در جلسه‌ای با حضور هیات رئیسه‌ دانشگاه، درباره‌ فرصت‌ها، توانمندی‌ها و زمینه‌های مناسب همکاری دوجانبه بحث و گفت و گو کردند.

رئیس دانشگاه خوارزمی همچنین خواستار کمک شورای شهر برای رفع مشکلات دانشگاه شد.

در این جلسه، رابط دانشگاه با شورای شهر در امور اجرایی و رابطان علمی و فرهنگی و مسئولان تهیه و تدوین تفاهم‌نامه‌ دانشگاه و شورا و پیگیری امور تعیین شدند.

همچنین پیشنهاد شد برای تغییر و بهبود فضای فرهنگی اطراف دانشگاه و ارتباط بهتر و بیشتر دانشگاه و جامعه، با همکاری شورا و شهرداری کرج، فرهنگسرا و مجتمع عظیم فرهنگی، هنری و ورزشی در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی ایجاد شود تا هم دانشجویان و هم مردم کرج از آن بهره‌مند شوند و فضای اطراف دانشگاه، مناسب شان و منزلت آن شود.

 

** اجلاس سراسری مدیران دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار می شود

اجلاس سراسری مدیران دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با حضور سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری با شعار «تدبیر و امید برای تولید و اشتغال » برگزار می شود.

اجلاس سراسری مدیران دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با حضور سید ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مسئولان با شعار «تدبیر و امید برای تولید و اشتغال» برگزار می شود.

در حاشیه این اجلاس نمایشگاهی از نوآوری ها، ابتکارات و دستاوردهای دانشجویی این دانشگاه ارایه می شود که برخی از آنها برای اولین بار رونمایی خواهد شد.

این همایش روز سه شنبه ۲۸ شهریور ماه در مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک تهران برگزار می شود.

 

 

** ثبت نام در دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران ضمن اعلام زمان بندی ثبت نام دانشجویان ورودی سال 96 در مقطع کارشناسی ، اعلام کرد دانشجویان ابتدا باید برای ثبت نام الکترونیکی و غیرحضوری از ساعت 17 روز 26 شهریور ماه تا پایان روز 27 شهریور ماه به سامانه گلستان دانشگاه به نشانی http://golestan.iust.ac.ir مراجعه کنند.

پس از آن و از ساعت 8:30 الی 12 روز 27 شهریور ماه ثبت نام دانشجویان ساکن در استان های تهران و البرز در پردیس اصلی دانشگاه صورت می گیرد.

ثبت نام دانشجویان ساکن در دیگر مناطق کشور نیز از ساعت 8:30 تا 12 روز 27 شهریور در پردیس اصلی دانشگاه انجام می گیرد. پردیس اصلی دانشگاه در تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه علم و صنعت ایران قرار دارد.

ثبت نام الکترونیکی (پذیرش غیر حضوری) در سامانه گلستان دانشگاه به آدرس:golestan.iust.ac.ir

ثبت نام دانشجویان استان تهران والبرز تاریخ 27/06/1396 از ساعت8:30 الی12 در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) در پردیس اصلی دانشگاه .

ثبت نام دانشجویان مقیم سایر شهرها تاریخ28/06/1396 از ساعت8:30 الی12 الی12 در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) در پردیس اصلی دانشگاه .

آدرس پردیس اصلی دانشگاه: تهران میدان رسالت ، خیایان هنگام، خیابان دانشگاه علم وصنعت ایران، دانشگاه علم وصنعت ایران.

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران در اطلاعیه ای خطاب به دانشجویان ورودی جدید ساکن در استان های به غیر از تهران و البرز اعلام کرد پس از اتمام مراحل ثبت نام، اردویی یک روزه جهت آشنایی بیشتر دانشجویان با هم رشته ای ها و انتخاب اتاق در روز سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ شهریور ۹۶ صرفا برای دانشجویان شهرستانی، در محل اردوگاه شهید باهنر (نیاوران) برگزار می کند.

در آن اطلاعیه حرکت از دانشگاهساعت ۱۶ روز سه شنبه 28 شهریورماه (پس از پایان همایش معارفه)

و زمان برگشت به دانشگاه (خوابگاه) ساعت ۱۸ روز چهارشنبه 29 شهریورماه اعلام شده است

در این اطلاعیه از دانشجویان خواسته شده تا لباس گرم، لباس راحتی و کفش و لباس ورزشی همراه داشته باشند.

آدرس کانال تلگرام رسمی دانشگاه: https://telegram.me/IUST_Official

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران بیست و هفتمین همایش خانواده و دانشگاه را ویژه اولیای دانشجویان ورودی جدید، سه شنبه 28 اسفندماه 96 و از ساعت 10 تا 13 در سالن آمفی تئاتر شهید بهرامی برگزار می نماید.

تیم دانشجویی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران، به سرپرستی مرتضی گرشاسبی، عضو هیات علمی دانشکده علوم ریاضی این دانشگاه، در چهل و یکمین دوره مسالبقات ریاضی دانشجویی کشور با کسب دومدال برنز، توسط ماهور علویان وعلی رضا اشراقی و دو لوح تقدیر توسط شمیمه حیدری و مهدی موسی زاده در بین تیم های 40 دانشگاه کشور مقام هفتم تیمی را به دست آوردند.

 

پرسش و پاسخ