چارت درسی چیست؟

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات در مورد

چارت درسی رشته های مختلف

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

 

 

چارت درسی چیست؟

 

هر فرد در هر دوره آموزشی و هر رشته ای که وارد دانشگاه میشود از قبل برای وی یک روند آموزشی معینی تعیین شده است که بهتر است بر اساس اون چارت درس هایش را در هر ترم انتخاب کند.

 

چارت آموزشی علاوه بر عنوان درس های پیشنهادی برای هر ترم حاوی اطلاعات دیگری نیز است از قبیل تعداد واحد پیشنهادی برای هر ترم، دروس دارای پیش نیاز و هم نیاز، کد درس ها و...

 

معمولا چارت های درسی دانشگاه های مختلف شبیه به هم است اما کد های دروس هر دانشگاه با هم تفاوت دارد در نتیجه جهت اطلاع از کد های دقیق دروس از سایت دانشگاه خود (بخش معاونت آموزشی) میتوانید استفاده نمایید.

 

پیش نیاز و هم نیاز چیست؟

 

در زمان انتخاب واحد توجه به این دو مطلب بسیار اهمیت دارد و پیش از انتخاب دروس باید از داشتن پیش نیاز و یا هم نیاز اطمینان حاصل فرمایید.

بعضی از دروس قبل از اخذ شدن توسط دانشجو باید یک سری از شرایط را داشته باشند تا سیستم به دانشجو اجازه اخذ آن درس را بدهد وقتی میگوییم درس A  پیش نیاز درس B  است به این معنی است که قبل از برداشتن درس A  حتما باید درس B پاس شده باشد و وقتی میگوییم دو درس هم نیاز یکدیگر هستند به این معنی است که باید هر دو درس با هم در یک ترم اخذ شوند.

 

 

پرسش و پاسخ