شرایط جذب امریه در وزارت صنعت، معدن و تجارت

جهت کسب اطلاعات در مورد

امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

 

 

شرایط جذب امریه در وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

نحوه جذب و بکارگیری مشمول وظیفه در وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

 

 یکی از وزارت خانه هایی که مشمولان وظیفه را به کار میگیرد و به صورت امریه استخدام میکند وزارت صنعت معدن و تجارت است.

 

مجوز جذب و بکارگیری مشمولین وظیفه (امریه) با دستور مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا به دستگاههای دولتی ابلاغ می شود که یکی از سازمان ها وزارت صنعت معدن و تجارت است و  موقعیت بسیار مناسبی است برای مشمولان وظیفه که علاوه بر انجام خدمت سربازی از حقوق و مزایای کار در این وزارت خانه نیز استاده کنند.  

 

در ضمن متقاضیان باید توجه داشته باشند که سهمیه اختصاص داده شده به وزارت صنعت، معدن و تجارت بصورت سالانه می باشد.

 

مشمولین جذب شده در این وزارتخانه میبایستی یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

 

1- خانواده ایثارگران (شهدا جانبازان مفقودالاثر اسرا)

2- متاهل

3- معاف از رزم

4- تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)

5- تحت پوشش سازمان بهزیستی

6- درصورتی که مشمولین متقاضی خدمت در مناطق محروم دارای ضریب محرومیت بالای 5 باشند نیازی به شرایط اشاره شده نمی باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت انجام مراحل امریه در وزارت صنعت، معدن و تجارت:

 

1- نامه اعلام نیاز از «سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها، سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور»

 

2- کپی شناسنامه (درصورت متاهل بودن و داشتن توضیحات از کلیه صفحات)

 

3- گواهی دانشگاه مبنی بر اتمام دوره معافیت تحصیلی

 

4- دفترچه اعزام به خدمت سربازی

 

5- کپی کارت ملی

 

توجه: مشمولین وظیفه می بایستی حداکثر 45 روز قبل از اعزام مدارک خود را بطور کامل به این واحد ارسال نمایند. بدیهی است درصورت نداشتن شروط ابلاغ شده و یا عدم ارسال به موقع مدارک اقدامی میسر نمی باشد.

 

 

 

روال جذب مشمولین وظیفه در وزارت خانه:

 

1- تقاضیان براساس رشته تحصیلی مرتبط وزارتخانه و اهداف و شرایط اعلام شده از سوی دفتر سیاست گذاری و نظارت راهبردی حفاظت و اطلاعات نیروهای مسلح جذب می گردند.

 

2- متقاضیان باید 45 الی 70 روز قبل از اعزام جهت تکمیل پرونده به این وزارتخانه مراجعه نموده، مدارک مشمولین متقاضی اخذ و پس از طی مراحل اولیه و بررسی شرایط براساس بخشنامه های موجود طی یک لیست 45 روز قبل از اعزام به دفتر سیاست گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح تحویل داده می شود.

 

3- آن دفتر پس از انجام مراحل اداری و گزینش های مربوطه در جواب لیستی را به این وزارتخانه ارسال می نماید که همان لیست مجوز امریه مقام معظم رهبری برای هر فرد می باشد.

 

در ضمن:

 

پس از هماهنگی های لازم برای محل آموزشی نظامی، افراد تایید شده با هماهنگی سازمان نظام وظیفه عمومی کل کشور به محل آموزشی اعزام و پس از طی دوره آموزشی به همراه برگه ماموریت از واحد آموزش دهنده به این وزارتخانه مراجعه می نمایند و این اداره کل مشمولین را طی نامه های جداگانه به محل خدمتشان مامور  می نماید.

 

سازمانهای محل خدمت مشمولین می بایستی گزارش شروع بکار و کارکرد هر فرد را هر سه ماه یکبار جهت اعلام به ارتش به این وزارتخانه ارسال نمایند.

 

سازمانها موظفند که مشمولین را در محلهای اعلام شده و در پستهای کاملاً تخصصی مرتبط با رشته تحصیلیشان بکار گیرند براساس دستور صریح مقام معظم رهبری این وزارتخانه بایستی نظارت کامل بر استفاده صحیح از مشمولین شاغل در کل کشور را داشته باشد. از اینرو این واحد در راستای اجرای صحیح قوانین و مقررات ابلاغی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و در صورت بروز مشکلات احتمالی پیگیری و اقدامات لازم را برای حل این مشکلات اقدام می نماید. 

 

پرسش و پاسخ