معرفی دانشگاه شیراز

 

جهت کسب اطلاعات در مورد

دانشگاه شیراز  

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

 

 

معرفی دانشگاه شیراز

 

دانشگاه شیراز یکی از دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایران است که در سال ۱۳۲۵ خورشیدی تأسیس گردید. پیش از انقلاب ۱۳۵۷ ایران، دانشگاه کنونی شیراز، «دانشگاه پهلوی» نامیده می‌شد. بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران که هر سال توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام می‌شود دانشگاه شیراز در میان دانشگاه‌های جامع ایران رتبهٔ سوم کشور را پس از دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس کسب کرده است و یکی از ۵ دانشگاه مادر در رشته‌های مهندسی به شمار می‌آید. محوطه دانشگاه شیراز که توسط مینورو یاماساکی طراحی شده، از نظر وسعت در کشور ایران در رتبه دوم قرار دارد.

 

بر اساس رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۱۷، که توسط سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی تایمز Times Higher Education اعلام شد، دانشگاه شیراز به عنوان برترین دانشگاه جامع ایران معرفی گردید

 

این دانشگاه همواره به سخت‌گیری شهره بوده است و معدل‌های دانشجویان آن در رشته‌های مختلف از جمله رشته های مهندسی شیمی ,مهندسی برق و مهندسی مكانیك عموماً در سطح‌های پایین‌تری نسبت به همترازان خود در سایر دانشگاه ها قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه شیراز

 

دانشکده حقوق و علوم سیاسی

دانشکده کشاورزی

دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

پردیس مهندسی

دانشکده علوم

دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی

دانشکده آموزشهای الکترونیکی

پرسش و پاسخ