مشاوره انتخاب مدرسه خوب

جهت کسب اطلاعات در مورد

برترین مدارس

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

مشاوره انتخاب مدرسه خوب

 

هرساله انتخاب مدرسه خوب برای فرزندان یکی از مهم ترین مشغله های ذهنی والدین است.

معیار های والدین برای انتخاب یک مدرسه خوب با هم متفاوت است و ممکن است مدرسه ای که از دید خانواده ای بسیار خوب باشد از دید خانواده دیگری اصلا مکان مناسبی برای تحصیل فرزندشان نباشد.

پس اولین قدم برای شناخت این است که معیار های خود را از یک مدرسه خوب بشناسید و بررسی کنید که آیا مدرسه با معیار های شما همخوانی دارد یا نه؟؟

دانش‌آموزان باید در مدرسه عزت نفس و احترام شخصی خود را احساس کرده و با تازه‌ترین و معتبرترین یافته‌های علمی و هنری آشنا شوند.

ویگوتسكی یكی از معروف‌ترین نظریه‌پردازان رشد شناختی معتقد است: «كنش متقابل میان یادگیرنده و محیط اجتماعی او اهمیت بسزایی دارد.» او بر این باور بود كه رشد ذهنی كودكان، عموماً به مردمی كه در دنیای اطراف آن‌ها زندگی می‌کنند، وابسته است و بسیاری از اندیشه‌ها، نگرش‌ها و ارزش‌های خود را در تعامل و رابطه متقابل با دیگران ارتقا می‌دهند. بنابراین، چنین به نظر می‌رسد كه اگر مطالب درسی در یك محیط فرهنگی و اجتماعی آموزش داده شود، رشد ذهنی یادگیرندگان قطعی خواهد بود. بنابراین، مشاركت اجتماعی یكی از شرایط مهم یادگیری است هر چند كه داشتن فضای آموزشی وسیع یك شرط لازم در امر تعلیم است، اما به تنهایی كافی نیست، محیط آموزشی هدفمند محیطی است كه فرصت‌های متنوعی را برای تعامل با افكار و آراء گوناگون به وجود می‌آورد.

 

شاید انتخاب مدرسه مناسب و شناخت معیار های مناسب کار چندان آسانی نباشد از این رو مشاوران ما در مرکز مشاوره هالی آماده ارائه مشاوره مناسب در این زمینه به خانواده ها و والدین محترم میباشند.

پرسش و پاسخ