افزایش شهریه گروه پزشکی دانشگاه آزاد به حالت متعارف باز می گردد

1396/05/23

جهت کسب اطلاعات در مورد

شهریه های دانشگاه آزاد

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

 

افزایش شهریه گروه پزشکی دانشگاه آزاد به حالت متعارف باز می گردد

 

 

علیرضا رهایی معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: قرار است بعد از ظهر امروز جلسه ای با حضور اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد درباره تغییرات شهریه دانشجویان گروه پزشکی برگزار شود که خروجی این جلسه اطلاع رسانی می شود.
بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص نرخ شهریه سال تحصیلی 97-96 برای رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی،‌ دانشجویان علوم پزشکی این دانشگاه هفته گذشته اعلام شده و با اعتراضات زیادی مواجه شد.
بر اساس جلسه هیات امنای دانشگاه ازاد اسلامی که اواخر اسفندماه سال گذشته برگزار شده بود، مقرر شد شهریه ثابت دانشجویان رشته‌های غیر پزشکی ورودی سال 1395 به ماقبل بدون تغییر و شهریه متغیر آنها نسبت به سال ٩٥ ، به میزان 10 درصد افزایش یابد.
همچنین شهریه ثابت و متغیر دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی که از مهر 96 وارد دانشگاه می‌شوند نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش می‌یابد.
بر این اساس، شهریه ثابت دانشجویان رشته های پزشکی که قبل از مهر 96 وارد دانشگاه شده اند افزایش نمی یابد، اما شهریه متغیر آن‌ها 80 درصد نرخ شهریه رشته های خودگردان خواهد بود که به زودی از طرف وزارت بهداشت اعلام می شود.
همچنین شهریه ثابت دانشجویان رشته‌های پزشکی که از سال 96 وارد دانشگاه می شوند 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد و شهریه متغییر آنها 80 درصد نرخ شهریه رشته های خودگردان است که وزارت بهداشت، آن را اعلام خواهد کرد.
اکنون با ابلاغ بخشنامه افزایش شهریه، بسیاری از دانشجویان گروه پزشکی دانشگاه آزاد نسبت به افزایش شهریه های امسال معترض بوده و معتقدند که این افزایش، هزینه زیادی به دانشجویان و خانواده های آنها تحمیل می کند./ منبع: ایرنا

پرسش و پاسخ