آشنایی باکد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و نحوه دریافت آن

جهت کسب اطلاعات در مورد

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

آشنایی باکد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و نحوه دریافت آن

یکی از شرایط ثبت نام کنکور سراسری دارا بودن کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی است سوابق تحصیلی شامل  معدل دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد که می بایست قبل از ثبت نام کنکور نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی اقدام نمود،باید دقت داشت بدون دارا بودن کد سوابق تحصیلی امکان ثبت نام کنکور سراسری وجود ندارد .

 تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور 96

تاثیر سوابق تحصیلی  و یا تاثیر معدل در کنکور 96سراسری به صورت مثبت خواهد بود نه قطعی.بنابراین معدل دیپلم(سال سوم آموزش متوسطه)  حدود حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب تاثیر مثبت خواهد داشت و معدل دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب تاثیر مثبت خواهد داشت.

مطالبی پیرامون سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور سراسری96

داوطلبان رشته های ریاضی و علوم انسانی ، امکان شرکت در کنکور تجربی را خواهند داشت و بالعکس . اما باید به این نکته دقت کرد ،داوطلبان رشته ی علوم انسانی که دروس همچون زیست شناسی ،شیمی و فیزیک رادر طول تحصیل  نخوانده اند و همچنین داوطلبان رشته ی علوم تجربی که دروسی مثل ،جغرافیا و فلسفه و منطق را نخوانده اند جزو سوابق تحصیلی آنان محسوب نخواهد شد. بنابراین عبارت سوابق تحصیلی در قانون تاثیر سوابق تحصیلی و یا تاثیر معدل در کنکور1396 ،نمره هریک از دروس مرتبط با رشته داوطلب می باشد.به عنوان مثال برای داوطلبان رشته علوم انسانی فقط دروس عمومی مشمول قانون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 96 قرار میگیرد.

 مشمولین طرح دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم

داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد در یکی از رشته های نظری (علوم ریاضی ، علوم تجربی، علوم انسانی) دریافت کرده اند ،ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم خواهند بود

ولی داوطلبانی که مدرک دیپلم ، دیپلم نظام قدیم، دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش را قبل از سال 84 اخذ کرده اند ، ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نخواهند بود.

مشمولین طرح دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی

داوطلبانی که که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد دریافت کرده اندمیبایست کد سوابق تحصیلی را دریافت نمایند. بنابراین هم داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را پیش از سال 91 دریافت نموده و همچنین داوطلبانی که قصد دارند از مدرک کاردانی به عنوان مدرک پیش دانشگاهی استفاده کنند نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نخواهند داشت.لازم به توضیح است  داوطلبانی که دانش آموز مقطع پیش دانشگاهی هستند امکان دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی را نخواهند داشت اما دریافت کدسوابق تحصیلی دیپلم برای آنها مقدور می باشد.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود می بایست به سایت اینترنتی وزارت آموزش و پرورش مراجعه نمایید و با وارد کردن اطلاعات شخصی خود نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی خود اقدام نمایید.

آدرس سایت دریافت سوابق تحصیلی

نام پورتال : سامانه جمع آوری اطلاعات وسوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها

www.dipcode.medu.ir

پرسش و پاسخ