شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی

جهت کسب اطلاعات در مورد

شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

 

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش پزشکی داوطلبان جهت ثبت نام در رشته های کاردانی به کارشناسی باید شرایطی را داشته باشند که در اینجا مهم ترین آنها را برای شما بازگو میکنیم:

 

شرایط عمومی:

الف ) اعتقاد به دین مبین اسلام یا یكی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (كلیمی، مسیحی، زرتشتی) .

ب) پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران.

ج) نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی.

مصادیق عناد عبارتند از: ( 1) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی، ( 2) داشتن وابستگی تشكیلاتی به گروهك های محارب، ( 3) پرداخت كمك مالی به گروه های محارب یا هواداری تشكیلاتی از گروهك ها و یا داشتن عضویت، ( 4) تبلیغ ماتریالیسم و ادیان ساختگی.

د ) عدم احراز فساد اخلاقی.

ه) عدم سوءپیشینه كیفری به تشخیص مراجع ذی صلاح.

و) برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.

ز) داوطلبان واجد شرایط بدون توجه به محدودیت سنی می توانند در این آزمون ثبت نام و شركت نمایند.

ح) دانشجویان یا فارغ التحصیلان دور ههای بالاتر از كارشناسی مجاز به ثبت نام و شركت در این آزمون نمی باشند.

برخی از مهم ترین شرایط اختصاصی کاردانی به کارشناسی:

 

الف ) دارا بودن مدرك كاردانی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی.

تبصره: دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره كاردانی به شرط اخذ مدرك كاردانی تا تاریخ 31/6/96 برای انتخاب رشته های تحصیلی نیمسال اول و دوم و یا در صورت فارغ التحصیلی تا تاریخ 31/6/96 منحصراً برای انتخاب رشته های تحصیلی نیمسال دوم مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون می باشند.

 

ب) پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشكی پس از فارغ التحصیل شدن باید برابر طول مدت تحصیل، تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بسپارند و در صورت استنكاف از انجام تمام یا قسمتی از خدمت تعهد شده، باید دو برابر هزینه تحصیلات را تمام یا به تناسب مدتی كه خدمت نكرده اند، بپردازند.

 

ج) براساس تصمیم متخذه در جلسه شورای معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از سال 1377 به بعد گزینش كلیه كاردان های گروه پزشكی در رشته های تحصیلی كارشناسی ناپیوسته مربوط در آزمون ورودی دوره های كارشناسی ناپیوسته، بدون رعایت سهمیه های 30 درصد و 70 درصد انجام می پذیرد، مشروط به اینكه مقطع كارشناسی ناپیوسته رشته تحصیلی آنان مشمول قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان باشد . در غیر اینصورت ملزم به انجام خدمات قانونی قبل از شركت در آزمون خواهند بود.

تبصره: دانشجویان مرد سال آخر مقطع كاردانی در رابطه با مسئله خدمت نظام وظیفه می توانند از معافیت تحصیلی برای شركت در آزمون استفاده نمایند.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از بند های شرایط عمومی و اختصاصی میتوانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره هالی تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ