مقررات وظیفه عمومی متقاضیان دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

جهت کسب اطلاعات در مورد

مقررات وظیفه عمومی

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

 

مقررات وظیفه عمومی متقاضیان دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد (کد های نظام وظیفه):

براساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، داوطلبان مرد برای

شرکت در مرحله پذیرش دانشجوی بدون آزمون، لازم است یکی از شرایط ذیل را دارا بوده و کد مربوطه را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

کد 1: داشتن کارت پایان خدمت.

کد 2: داشتن کارت معافیت دائم (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص).

کد 3: داشتن برگ معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی، کفالت و سایر ...) در مدت اعتبار آن مشروط به این که از تاریخ اخذ مدرك دیپلم تا زمان پذیرش در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده باشد.

فارغالتحصیلان دیپلم خرداد ماه سال 94 و بعد از آن مجاز به ثبتنام میباشند.

کد 4: دانشآموزان سال آخر دوره متوسطه که به صورت حضوری، مشغول به تحصیل بوده و تا تاریخ 31/6/95 در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل میشوند.

کد 5: فارغ التحصیلان دیپلم به شرط اتمام تحصیل تا پایان 22 سالگی به صورت پیوسته و حضوری (روزانه، بزرگسالان و آموزش از راه دور) و مشروط به این که از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع دیپلم تا زمان قبولی قطعی در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده و همچنین قبل از ثبت نام در دانشگاه نیز وارد غیبت نشده باشند.

کد 6: دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت ( 18 سالگی تمام) موفق به اخذ دیپلم به صورت حضوری یا غیر حضوری شده باشند به شرط نداشتن غیبت و سپری نشدن بیش از یک سال از تاریخ اخذ مدرك پیش دانشگاهی.

توضیح: دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت موفق به اخذ دیپلم میشوند چنانچه حداکثر تا شش ماه

پس از رسیدن به سن مشمولیت ( 18 سالگی تمام) وارد دانشگاه شوند مجاز به ادامه تحصیل میباشند در غیر این صورت به دلیل ورود به غیبت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود مگر این که در مهلت شش ماهه معرفی، خود را از طریق یکی از دفاتر پلیس + 10 به وظیفه عمومی معرفی کرده و دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند.

کد 7: دانش آموزانی که پس از ترك تحصیل و در مهلت یک ساله معرفی به وظیفه عمومی موفق به اخذ دیپلم یا پیشدانشگاهی به صورت داوطلب آزاد شده باشند، به شرط نداشتن غیبت و سپری نشدن بیش از یک سال از تاریخ اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی.

کد 8: فارغالتحصیلان دیپلم دارنده برگ اعزام به خدمت بدون غیبت که از تاریخ اعزام آنان سپری نشده باشد مضافاً مشروط به این که از تاریخ اخذ مدرك تحصیلی تا زمان پذیرش در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده باشد.

کد 9: متولدین نیمه اول سال 1345 و قبل از آن به شرطی که تغییر سن نداده باشند.

کد 10: کارکنان وظیفهای که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ 31/6/95 به پایان میرسد لکن

بایستی در هنگام ثبتنام در دانشگاه گواهی اتمام قطعی خدمت وظیفه عمومی و یا کارت پایان خدمت ارائه نمایند.

کد 11: طلاب علوم دینی دارنده معافیت تحصیلی حوزه این دسته از طلاب مادامی که اشتغال به تحصیل آنان از سوی مرکز مدیریت حوزه علمیه مربوط تأیید میشود میتوانند با همان معافیت تحصیلی حوزه در دانشگاه نیز تحصیل نمایند. در صورتی که معافیت تحصیلی آنان به هر دلیل از سوی حوزه لغو گردد مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه نمی باشند . این گونه دانشجویان باید برای ثبت نام در هر سال تحصیلی موافقتنامه حوزه علمیه مربوطه را ارائه نمایند.

کد 12: دانشجویان انصرافی در صورتی که در سقف سنوات مجاز به تحصیل انصراف داده و همچنین

از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.

پرسش و پاسخ