معرفی رشته ایمونولوژی

جهت کسب اطلاعات در مورد

رشته ایمونولژی

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

ایمونولوژی

معرفی رشته: این رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های علوم پزشکی تحت عنوان ایمونولوژی پزشکی ارئه میشود.

 علم ایمونولوژی که به عنوان یکی از پایه های اساسی علوم پزشکی همیشه نقش بی مانندی را در نجات جان انسان ها و حفظ و بهبود سلامت و کیفیت زندگی انسان ها ایفاء کرده است امروزه به وسیله ای توانمند در دست دانشمندان و متخصصان برای مطالعه مکانیسم پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها تبدیل شده است. به علت پیشرفت های زیادی که در چند دهه اخیر در زمینه  این علم بوجود آمده است به عنوان یک رشته علمی مجزا و جدا از سایر علوم شناخته شده است و به صورت یک قسمت جداگانه در بیشتر دانشکده های پزشکی دنیا ارائه می شود.

 اگر چه امروزه به دلیل پیشرفت دانش های مختلف از جمله ایمونولوژی امکان یکه تازی بیماریهای عفونی وجود ندارد، اما هنوز وجود مشکلات و بیماریهایی نظیر سرطان ها، آلرژی ها، ناباروری ها، مشکلات دوران پیری ، بیماریهای نقص ایمنی مادرزادی، بیماری های اتوایمنی و موضوع پیوند اعضاء به عنوان موضوعات مهم، آینده بسیار پرمسئولیتی را برای متخصصین این رشته ترسیم میکند.

سابقه علم ایمنی شناسی به تجربه های دوره های بسیار قدیم باز میگردد که برای پیشگیری از برخی بیماری های عفونی در افراد سالم از طریق در معرض قرار دادن ضایعات بافتی افراد بیمار مصونیت ایجاد میکردنند. 


امروزه علم ایمونولوژی با شاخه های گسترده، در بیشتر زمینه های علوم پزشكی و بالینی دخالت داشته و یافته های آن به تشخیص، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها كمك می نماید.

 

زمینه های شغلی:

-ورود به حوزه های تحقیقاتی در زمینه های مختلف

-ورود به حوزه آموزش دانشگاهی و عضویت در هیئت علمی

-ورود به عرصه شرکت های دانش بنیان

-ورود به حوزه های خدماتی(آزمایشگاه تشخیص طبی)

 

برای اطلاعات بیشتر و دقیقتر در مورد رشته ایمونولوژی پزشکی از جمله بازارکار و سایر زمینه های شغلی این رشته و نیز نحوه آمادگی برای ورود به ارشد یا دکترای این رشته با کارشناسان خبره ما در مرکز مشاوره تحصیلی هالی مشاور تماس حاصل بفرمایید.

پرسش و پاسخ