معرفی رشته ایمونولوژی

جهت کسب اطلاعات در مورد

رشته ایمونولژی

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

ایمونولوژی

معرفی رشته: این رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های علوم پزشکی تحت عنوان ایمونولوژی پزشکی ارئه میشود.

 علم ايمونولوژي که به عنوان يکي از پایه های اساسي علوم پزشکي همیشه نقش بي مانندی را در نجات جان انسان ها و حفظ و بهبود سلامت و کيفيت زندگي انسان ها ايفاء کرده است امروزه به وسیله ای توانمند در دست دانشمندان و متخصصان براي مطالعه مکانيسم پيشگيري، تشخيص و درمان بيماريها تبديل شده است. به علت پیشرفت های زیادی که در چند دهه اخیر در زمینه  این علم بوجود آمده است به عنوان یک رشته علمی مجزا و جدا از سایر علوم شناخته شده است و به صورت یک قسمت جداگانه در بیشتر دانشکده های پزشکی دنیا ارائه می شود.

 اگر چه امروزه به دلیل پيشرفت دانش های مختلف از جمله ايمونولوژي امکان یکه تازی بيماريهاي عفوني وجود ندارد، اما هنوز وجود مشکلات و بيماريهايي نظير سرطان ها، آلرژي ها، ناباروري ها، مشکلات دوران پيري ، بيماريهاي نقص ايمني مادرزادي، بيماري هاي اتوایمنی و موضوع پيوند اعضاء به عنوان موضوعات مهم، آينده بسيار پرمسئوليتي را براي متخصصين اين رشته ترسیم میکند.

سابقه علم ايمني شناسي به تجربه های دوره های بسیار قدیم باز میگردد که برای پيشگيري از برخي بيماري هاي عفوني در افراد سالم از طريق در معرض قرار دادن ضايعات بافتي افراد بيمار مصونيت ایجاد میکردنند. 


امروزه علم ايمونولوژي با شاخه هاي گسترده، در بيشتر زمينه هاي علوم پزشكي و باليني دخالت داشته و يافته هاي آن به تشخيص، پيشگيري و درمان بسياري از بيماري ها كمك مي نمايد.

 

زمینه های شغلی:

-ورود به حوزه های تحقیقاتی در زمینه های مختلف

-ورود به حوزه آموزش دانشگاهی و عضویت در هیئت علمی

-ورود به عرصه شرکت های دانش بنیان

-ورود به حوزه های خدماتی(آزمایشگاه تشخیص طبی)

 

برای اطلاعات بیشتر و دقیقتر در مورد رشته ایمونولوژی پزشکی از جمله بازارکار و سایر زمینه های شغلی این رشته و نیز نحوه آمادگی برای ورود به ارشد یا دکترای این رشته با کارشناسان خبره ما در مرکز مشاوره تحصیلی هالی مشاور تماس حاصل بفرمایید.

پرسش و پاسخ