راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر شد

1396/05/18

جهت کسب اطلاعات در مورد

انتخاب رشته کنکور

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد حتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر شد

سازمان سنجش راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور سراسری سال 96 را به منظور ساده سازی شرکت در مراحل آزمون سراسری از ثبت نام گرفته تا انتخاب رشته را به صورت کامل و تصویری منتشر کرد.

داوطلبان با استفاده از این راهنما به راحتی میتوانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

بخش اول راهنمای عملی انتخاب رشته شامل «چگونه کارنامه آزمون سراسری را دریافت کنیم، اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده ام، کارنامه آزمون سراسری، چه اطلاعاتی به ما می دهد، چگونه رشته ها را انتخاب کنیم، چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان سنجش اعلام کنیم، چگونه برای انتخاب رشته های بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) اقدام کنیم.» است.

بخش دوم آشنایی با مقررات انتخاب رشته است.

این موارد شامل «بعضی از شرایط آزمون سراسری، مهم برای انتخاب رشته، آشنایی با سهمیه های مختلف در آزمون سراسری، گزینش بومی، آشنایی با زیرگروه، نمره و رتبه ها، انواع شیوه های پذیرش در آزمون سراسری، شرایط کلی پذیرش دانشجو در دانشگاه ها، آشنایی با دوره های تحصیلی دانشگاه ها» است.

پرسش و پاسخ

سوال

سلام بارتبه 19113 منطقه 3 چه رشته مهندسی میتوانم قبول بشم باتشکر

پاسخ مدیر

با این رتبه در منطقه سه خیلی از رشته های مهندسی رو میتوانید در دانشگاههای آزاد قبول بشین بر اساس شهر و همینطور بدون آزمون رو. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرین

سوال

اگر کد سوابق پیشدانشگاهی نداشته باشیم چگونه ثبت نام کنیم

پاسخ مدیر

با مراجعه به سایت http:// dipcode.medu.ir می توانید به راحتی کد سوابق تحصیلی را دریافت البته باید توجه داشته باشید داوطلبان نظام قدیم که دارای دیپلم می باشند نیازی به پیش دانشگاهی نداشته و همان دیپلم معادل با پیش دانشگاهی نیز می باشد.

سوال

بارتبه15777درزیرگروه یک.درمنطقه سه.پرستاری یا هوشبری یا اتاق عمل یابهداشت یا فوریت کجا قبول میشم

پاسخ مدیر

ناحیه و شهرتان را ذکر نکرده اید