چند نکته مهم در مورد انصراف ازتحصیل

جهت کسب اطلاعات در مورد انصراف از تحصیل

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت8 صبح تا 1 بامدادحتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

چند نکته مهم در مورد انصراف از تحصیل

نکته 1: هر داوطلب در دوران تحصیل خود از دبیرستان تا دکتری ، فقط یک بار حق انصراف و شرکت مجدد در کنکور همان مقطع را دارد.

نکته 2: اگر در دوران کارشناسی ارشد (روزانه) قصد شرکت در کنکور کارشناسی نوبت صورت روزانه را داشته باشید ، این امکان وجود ندارد.بطور کلی ، شما فقط یکبار میتوانید از خدمات بورسیه دولتی استفاده کنید و باید در همان رشته ادامه تحصیل دهید.

نکته 3: آقایانی که مشکل نظام وظیفه   دارند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند ودر کنکور شرکت مجدد داشته باشند که : 1- مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.

نکته 4: محرومیت از شرکت در دوره های روزانه فقط مختص رشته های قبول شده روزانه می باشد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

نکته 5: اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید و ثبت نام را انجام ندهید باز هم از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.

نکته 6: اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.

نکته 7: اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت نمایید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید ، امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را ندارید.

بروزرسانی در تاریخ 21 تیرماه 96 :

بر اساس آخرین اخبار اعلام شده امکان انصراف از قبولی دانشگاه های روزانه قبل از ثبت نام در دانشگاه فراهم شده است.بر اساس این قانون هر داوطلبی که در کنکور سراسری سال 95 شرکت کرده باشد و در رشته محل روزانه ای قبول شده باشد می تواند قبل از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر از طریق سیستم پاسخ گویی و ثبت عضویت در سایت از رشته مورد نظر انصراف داده و سهمیه روزانه خود را برای سال آینده محفوظ نگه دارد.

پرسش و پاسخ

سوال

سلام من دانشگاه فرهنگیان درس میخونم میشه دوباره کنکور داد و اگه قبول شدم انصراف بدم

پاسخ مدیر

سلام امکان انصراف وجود داره منتها انصراف بدین یک سال از کنکور محروم میشین