هزینه ها و خسارات دانشجویان انصرافی

جهت کسب اطلاعات در مورد هزینه ها و خسارات دانشجویان انصرافی

از تلفن ثابت با شماره 9099072850 تماس حاصل فرمایید.

بدون پیش شماره از سراسر کشور

از ساعت8 صبح تا 1 بامدادحتی ایام تعطیل

در صورت شلوغی خطوط، با شماره 9099072950 تماس حاصل فرمایید

هزینه ها و خسارات دانشجویان انصرافی

دانشجویانی که از رشته مورد نظر خود به هر عنوان و دلیلی انصراف می دهند به دلیل اینکه از آموزش رایگان بهره می گیرند باید مبالغی را تحت عنوان جریمه انصراف پرداخت کنند که میزان این جریمه برای مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است.

در بحث انصراف وپیامدهای مالی آن از جمله جریمه انصراف ، ممکن است سؤالات متعددی ذهن دانشجو را به خود مشغول میکند بطور مثال  آیا انصراف رایگانه؟  آیا دانشگاه خسارتی را  نمیگیرد؟ پرداخت جریمه انصراف چقدر است ؟

برای پاسخ به تمامی سوالات در زمینه انصراف ادامه مقاله را حتمأ مطالعه کنید

فرض اول

 اگر دانشجوی روزانه هستید و قصد دارید بلافاصله بعد ازانصراف در دانشگاه روزانه دیگری ادامه تحصیل دهید در این حالت باید خسارت انصراف از دانشگاه دولتی و روزانه را پرداخت کنید.

فرض دوم

در این حالت اگردانشجوی دانشگاه آزاد و بلافاصله بعد از انصراف هم قراراست در  دانشگاه آزاد دیگری ادامه تحصیل دهید با این فرض  هم نیازی نیست هزینه انصرافی به  دانشگاه پرداخت کنید.

حالت هایی که نیاز به پرداخت هزینه انصراف نیست فقط در حالت بالا ست و در بقیه موارد باید هزینه پرداخت شود ، میزان هزینه هم به طور تقریبی به شرح زیر میباشد:

دانشگاه دولتی

هزینه انصراف از دانشگاه دولتی بستگی دارد به اینکه

ورودی چه سالی باشید، چه رشته ائی باشید و در کدام دانشگاه درس میخوانید ؟

اعدادم  محاسبه ای آن متغییر است ازاینرو توصیه میکنیم جزئیات را از صندوق رفاه دانشگاه محل تحصیل جویا شوید

دانشگاه پیام نور،شبانه،غیرانتفاعی،آزاد

هزینه انصراف این دانشگاه ها ۱.۵برابر میزان شهریه ثابت میباشد.

پردیس های خودگردان

هزینه انصراف معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است و میدانید که مبلغ گزافی خواهد شد پس قبل ازانتخاب رشته حتما دقت کافی را داشته باشید.

لازم به ذکر است که شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی دارای قوانین ویژه ای است که در یک مقاله جداگانه به تشریح آن پرداخته ایم که بدین منظور می توانید به مقالهتحصیل رایگان در رشته های پزشکی (ضوابط داوطلبان تحصیل مجدد)مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ

سوال

با سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم..ولی ترم اول امتحان ندادم ...و برای ترم دوم دوم هم ثبت نام نکردم....و نمیخوام چند سالی به دانشگاه بدم...آیا باید هزینه پرداخت کنم...اگه پرداخت نکنم چی میشه...ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ مدیر

سلام می توانید از دانشگاه خود مرخصی بگیرید